| Stok Durumu: | |
|---|---|
| Adet: | |
J26XFW975
Çift açılır
| Modeli | J26XFW975 |
| Direk Çiftleri | 1 |
| Giriş Gerilimi | AC 7 Vrms |
| Giriş Frekansı | 10000Hz |
| Dönüşüm Oranı | 0,5 ±10% |
| Kesinlik | ±10' maksimum |
| Faz Kayması | 0° ±10° |
| Giriş Empedansı | ≥100 Ω |
| Çıkış Empedansı | ≤350Ω |
| Dielektrik Dayanımı | AC 500 Vrms 1 dk |
| Yalıtım Direnci | 100 MΩ dk. |
| Maksimum Dönüş Hızı | 20000 rpm |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -55°C ile +155°C arası |
Fırçasız çözümleyicinin çalışma prensibi, her ikisi de elektromanyetik indüksiyon prensibiyle çalışan geleneksel transformatörünkine benzer. Aradaki fark, fırçasız döner transformatörün manyetik devresinin dönme yoluyla elde edilmesi gerçeğinde yatmaktadır.
Stator sargılarından alternatif akım geçtiğinde dönen bir manyetik alan oluşur. Rotorun içindeki manyetik iletim cihazı bu alanı algılayarak rotorun manyetik gövdesine iletir. Daha sonra rotorun manyetik gövdesine enerji verilir ve mekanik gücü çıkış miline iletir. Rotor döndükçe, manyetik iletim cihazı hem statordan hem de rotordan gelen manyetik alanları aynı anda algılayarak bunları çıkış miline aktarır.
Verimlilik: Yüksek enerji dönüşüm verimliliği ile fırçasız döner transformatör, geleneksel transformatörlere göre daha fazla güç tasarrufu sağlar.
Güvenilirlik: Enerji aktarımı için mekanik fırçalara ihtiyaç duymadığından geleneksel fırçalı döner cihazlara göre daha güvenilirdir.
Hız Kontrol Edilebilirliği: Dönen kısımda fırçasız motor sürücüsünün kullanılması daha hassas hız kontrolü sağlar.
Fırçasız çözücüler elektrik motorları, otomatik kontrol sistemleri ve tıbbi ekipman gibi alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Örneğin fanları, pompaları ve hareket kontrol sistemlerini kontrol etmek için kullanılabilirler. Ek olarak, özellikle büyük ölçekli mekanik ekipmanların çalışmasını içeren proseslerde, makinelerin verimliliğini ve güvenilirliğini artırmak için fırçasız çözücüler kullanılır.