| Stok Durumu: | |
|---|---|
| Adet: | |
J36XFW975BX-L9
Çift açılır
Ana Parametreler
| Modeli | J36XFW975BX-L9 |
| Direk Çiftleri | 1 |
| Giriş Gerilimi | AC 7 Vrms |
| Giriş Frekansı | 10000Hz |
| Dönüşüm Oranı | 0,5 ±10% |
| Kesinlik | ±10' maksimum |
| Faz Kayması | 0° ±10° |
| Giriş Empedansı | (160 ±24)Ω |
| Çıkış Empedansı | (440 ±66)Ω |
| Dielektrik Dayanımı | AC 500 Vrms 1 dk |
| Yalıtım Direnci | 250 MΩ dk. |
| Maksimum Dönüş Hızı | 20000 rpm |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -55°C ile +155°C arası |
Çözümleyici nedir?
Çözücü, dönen nesnelerin açısal yer değiştirmesini ve açısal hızını ölçmek için kullanılan elektromanyetik bir sensördür. Çözümleyici bir stator ve bir rotordan oluşur; rotor genellikle motor miline sabitlenir ve senkronize olarak döner.
Çözümleyici nasıl çalışır?
Geleneksel bir çözücünün prensibine benzer şekilde, Çözücünün stator sargısı, bir uyarma voltajı alan çözücünün birincil tarafı gibi davranır. Rotor sargısı, elektriksel bağlantı ve manyetik rezonans yoluyla indüklenen voltajı elde ederek ikincil taraf görevi görür. Rotor sargısının çıkış voltajı genliği, Şekil 3'te gösterildiği gibi rotor açısının sinüs ve kosinüs fonksiyonlarıyla ilişkilidir. Çıkış sinyalini dijital formata dönüştürüp arktan değerini hesaplayarak, rotorun mevcut açısal yer değiştirmesi elde edilebilir ve açısal yer değiştirmenin zamana göre türevi hızı verir.
Çözücülerin Tipik Uygulamaları Nelerdir?
İçerisinde elektronik bileşenlerin bulunmaması nedeniyle çözümleyiciler yüksek sıcaklık, toz, yüksek hız ve yüksek titreşimli çalışma ortamlarına iyi uyum sağlayabilir. Bu aynı zamanda çözümleyicilere diğer sensörlere kıyasla daha uzun bir hizmet ömrü sağlar.
Çözümleyicilerin özellikleri, onları endüstriyel ve otomotiv uygulamalarında en ideal sensörlerden biri haline getirmektedir. Endüstriyel uygulamalarda çözücüler, servo kontrol sistemlerinde (asansörler gibi), endüstriyel robotlarda, AC değişken frekanslı sürücülerde, plastik kalıplama sistemlerinde, tekstil sistemlerinde ve metalurji sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv uygulamalarında çözümleyiciler, diğerlerinin yanı sıra elektrikli ve hibrit araçlara yönelik çekiş invertörlerinde, HVAC sistemlerinde, start-stop jeneratörlerinde ve hidrolik direksiyon sistemlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır.