| Stok Durumu: | |
|---|---|
| Adet: | |
J36XFW575B
Çift açılır
| Modeli | J36XFW575B |
| Direk Çiftleri | 1 |
| Giriş Gerilimi | AC 7 Vrms |
| Giriş Frekansı | 5000Hz |
| Dönüşüm Oranı | 0,5 ±10% |
| Kesinlik | ±10' maksimum |
| Faz Kayması | 8° ±3° |
| Giriş Empedansı | (95 ±15)Ω |
| Çıkış Empedansı | (230 ±35)Ω |
| Dielektrik Dayanımı | AC 500 Vrms 1 dk |
| Yalıtım Direnci | 250 MΩ dk. |
| Maksimum Dönüş Hızı | 20000 rpm |
| Çalışma Sıcaklığı Aralığı | -55°C ile +155°C arası |
Motor Açısı ve Hız Tespiti: Resolver'lar bir motorun açısını ve hızını tespit etmek için kullanılır.
Uyarlanabilirlik: Yüksek sıcaklıktaki ortamlara uygundur ve titreşimlere karşı güçlü bir dirence sahiptirler.
Çözücü, öncelikle bir motorun açısal konumunu ve açısal hızını ölçmek için kullanılan, özellikle dönen bir transformatör olan bir tür elektromanyetik sensördür.
Sabit bir stator ve bir mile monte edilmiş bir rotordan oluşur.
Çözücünün çalışma prensibi, stator ve rotorun sırasıyla birincil ve ikincil sargılar olarak görev yaptığı geleneksel transformatörünkine benzer.
Stator sargısı harici bir uyarma voltajı alır ve rotor sargısı, elektromanyetik bağlantı yoluyla indüklenmiş bir elektromotor kuvveti (EMF) üretir.
Demodülasyon ve diğer işlemlerden sonra, rotor sargısındaki indüklenen EMF, rotorun açısını belirlemek için kullanılabilir, böylece hedef yapının açısal konumu ve açısal hız gibi veriler elde edilir.
Bir çözümleyicinin stator sargısı belirli bir frekansta bir uyarma voltajı ile beslendiğinde, dönen rotorun sargısı, rotorun şaft açısının kosinüs ve sinüs fonksiyonlarıyla orantılı olan genlik modülasyonlu sinyaller üretir.